Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt " Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy"

Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna w Krynicy Morskiej otrzymała bezzwrotną dotację w wysokości 8300 zł na realizację projektu „Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy”. Jest to jeden z pięciu grantów przyznany w województwie pomorskim i jedyna w naszym powiecie.

Projekt ma na celu podniesienie wiedzy uczestników o środowisku lokalnym, zbudowanie i wzmocnienie poczucia własnej wartości młodych ludzi, poprzez przygotowanie ich do pełnienia roli rodzinnych przewodników po krynickich i okolicznych atrakcjach historycznych, przyrodniczych, kulturowych i krajobrazowych.

Młodzież w wieku 13-15 lat z terenu gminy Krynica Morska, od lutego do lipca, pozna podstawy zawodu przewodnika turystycznego, historię, przyrodę, kulturę i walory krajobrazowe. Dotacja, którą otrzymaliśmy pomoże zorganizować wspólne wycieczki jak i warsztaty oraz spotkania ze specjalistami i ciekawymi ludźmi. Młodzież wspólnie opracuje spacerowe i rowerowe trasy wycieczkowe, opisze miejsca i atrakcje. Młodzi przewodnicy będą opowiadać o atrakcjach i ciekawostkach związanych z daną trasą, w ten sposób zaprezentują swoją kilkumiesięczną pracę.

W skład grupy projektowej wchodzą: Kinga Grecko, Laura Kaliszuk, Marta  Miernikiewicz, Łukasz Miłkowski, Aleksandra Sitko, Krystyna Stępień, Jakub Swat, Liwia Szóstkiewicz, Kacper Wieczorek, Mariusz Zdeb i Kacper Zembrzuski.

W projekcie udział biorą również pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krynicy Morskiej: Anna Brzezińska – dyrektor, Mariola Brzezińska – główna księgowa, Ilona Hagedorn – młodszy bibliotekarz, Ilona Szymańska-Wieczorek – młodszy instruktor (koordynator projektu), Anna Żandarowska – bibliotekarz,  Teresa Michałowska – pracownik gospodarczy oraz wolontariusze: Jagoda Stępień i Katarzyna Szymańska.

Projekt „Krynica Morska Miejsce Tajemnic - razem odkrywamy, poznajemy, działamy” jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego „RÓWNAĆ SZANSE 2017” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

AKTUALNOŚCI:

CHWALIMY SIĘ;-)

Utworzono dnia 06.07.2018
Dnia 06.07.2018 otrzymaliśmy nasze nowe projektowe ulotki. Ulotki są wyposażone w nowoczesny kod QR , który pomaga przejść na naszą mapkę Krynicy Morskiej. Chcemy podziękować „ Kawiarni Na Piaskach ’’ za pomoc przy realizacji ulotek.
czytaj dalej na temat: CHWALIMY SIĘ;-)

PREZENTACJA PROJEKTU

Utworzono dnia 04.07.2018
Dnia 02-07-2018 odbyła się prezentacja projektu Równać Szanse „Krynica Morska Miejsce Tajemnic-Razem Odkrywamy, Poznajemy, Działamy”, zaproszeni zostali goście i grupa projektowa z Brzozia wraz z osobami pomagającymi w organizacji projektu. Po prezentacji udaliśmy się na...
czytaj dalej na temat: PREZENTACJA PROJEKTU

Wycieczka do Kątów Rybackich

Utworzono dnia 28.06.2018
Dnia 28.06.2018 byliśmy w Kątach Rybackich i zwiedzaliśmy Muzeum Zalewu Wiślanego oraz Park Kątów Rybackich.
czytaj dalej na temat: Wycieczka do Kątów Rybackich

Spotkanie -projektujemy koszulki

Utworzono dnia 20.06.2018
Dzisiaj (20.06.2018) odbyło się spotkanie, na którym zajęliśmy się robieniem koszulek. <3
czytaj dalej na temat: Spotkanie -projektujemy koszulki

Zwiedziliśmy Frombork

Utworzono dnia 20.06.2018
Dnia 16 czerwca odbyła się wycieczka statkiem ''Anita" do Fromborka. Odwiedziliśmy Planetarium, Bazylikę archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku i podziwialiśmy widoki z Wieży Radziejowskiego. Pod koniec wycieczki zjedliśmy...
czytaj dalej na temat: Zwiedziliśmy Frombork

GALERIE:

Spotkania grupy projektowej

Spotkania grupy projektowej

Spotkanie z Burmistrzem Miasta Krynica Morska

Spotkanie z Burmistrzem Miasta Krynica Morska

Warsztaty odróbka i historia bursztynu

Warsztaty odróbka i historia bursztynu

Pierwsze spotkanie grupy projektowej

Pierwsze spotkanie grupy projektowej

ZAŁĄCZNIKI:

								

Wniosek do Programu Równać Szanse

Utworzono dnia 07.03.2018, 16:03

Projekt Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy