Odbyło się majowe spotkanie DKK

Utworzono dnia 23.05.2017
Czcionka:

22 maja 2017 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Dyskutowałyśmy nad książką Iana McEwana „Pokuta”.

recenzja z lubimyczytać.pl „W pewien upalny ranek 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest przypadkowym świadkiem sceny miłosnej pomiędzy młodym Robbiem a swoją starszą siostrą Cecilią. Wyobraźnia dziewczynki podsuwa jej różne interpretacje tego wydarzenia, co prowadzi do tragedii. Wybucha II wojna światowa, Briony zostaje pielęgniarką, stawia pierwsze kroki jako pisarka. Zdaje sobie sprawę z wyrządzonego przez siebie zła. Pisarstwo staje się jej pokutą, a kolejne wersje pisanej opowieści coraz bardziej przybliżają ją do prawdy owych kilku upalnych dni. Ale czy w tym wypadku pokuta może oznaczać odkupienie?”

Pozycja książkowa godna polecenia;-)

Na następne spotkanie zapraszamy 3 czerwca 2017 roku o godz. 21.00. Spotkanie to odbędzie się z okazji „Nocy Bibliotek”. Będziemy dyskutować o książkach opisujących stroje polskie, obrzędy, tradycje, zwyczaje i przepisy kulinarne oraz absurdy PRL-u. Na spotkaniu tym zmieszamy: szczyptę humoru, szczyptę kultury, szczyptę zabawy, szczyptę książki co sprawi, że będziemy pozytywnie najedzeni;-)

DKK w Krynicy Morskiej działa od 2014 roku. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. DKK działa w ramach ogólnopolskiego wieloletniego programu Instytutu Książki promującego czytelnictwo. Członkiem obecnie działającego krynickiego klubu może zostać każdy dorosły czytelnik. Spotkania klubu mają charakter otwarty. Jedynym warunkiem jest pasja czytania.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KTÓRZY KOCHAJĄ CZYTAĆ KSIĄŻKI;)

Odbyło się majowe DKK

Utworzono dnia 23.05.2017, 12:26

Zapraszamy na nasz profil na: